יצירת קשר
מפת אתר
קטגוריות
Azonic - אזוניק
O'neal - אוניל
אופניים
ביגוד רכיבה
ביגוד רכיבה ילדים
הדרכות ולימוד רכיבה
חוסמי זיעה ובנדנות
חלקי אופניים
ימי גיבוש וסדנאות
מיגון לרוכב
מנשאי שתיה ואביזרים
פנימיות
צמיגים
קסדות
שימון וניקוי
דף הבית  הזמנה תשלום ומשלוח מי אנחנו הזמנת הדרכת רכיבה
ביקורות לחוסמי הזיעה
Halo Head Band
כניסה לחנות האופניים
french flag
usa flag
german flag
מדריכי ווידאו לרכיבת אופני הרים ולתיקונם - אופני הרים מאמרים - חוסמי זיעה - סדנאות רכיבה
Copyright © 2007- 2008 DekelBikes.Com
[find me in yahoo] [find me in msn]
[find me in altavista]
גיר מקובע - יתרונות וחסרונות
מחבר: יניב וסרהולץ

האופניים העתיקים והפשוטים ביותר הם אופניים בעלי גיר מקובע, המשמעות היא שאין הפסקת דיווש, הפדאלים מסתובבים כל עוד האופניים בתנועה. למעשה אלו הם אופני סינגל ספיד ללא פריילוף.
כמות הרוכבים הנלהבים מרעיון רכיבה על אופניי גיר מקובע גדלה בעולם משנה לשנה, אומנם יותר כרכיבה משנית אך עדיין כמות לא מבוטלת.

למה? קשה יהיה להסביר במילים, יש מעין קשר, מיסטי במידת מה בין הרוכב עם גיר מקובע לבין האופניים. רכיבה מעין זו נותנת הרגשה של איחוד, האופניים הופכים לחלק מגוף הרוכב ומעניקים חווית רכיבה מיוחדת במינה.
דרושה תקופת הסתגלות לצורת רכיבה זו, הפעמים הראשונות יהיו מוזרות ואף פחות מהנות, אך לאחר מספר רכיבות תוכלו להתאים את עצמכם לאופניים ולפתח קצב רכיבה ושליטה מוחלטים.

רכיבה עם גיר מקובע היא תרגול מושלם לפיתוח ושדרוג הכושר הגופני של הרוכב. בזמן עלייה לא תוקדש יותר מחשבה להחלפת הילוכים כיוון שאופציה זו אינה קיימת, במקום זאת תדע שהגיע הזמן לעמוד ולהתחיל לפדל מה שיחזק את שרירי הרגליים ויעזור בפיתוח סיבולת לב ריאה.
רכיבה אינטנסיבית זו תגדיל גם את הגמישות ברגליים, לאחר טיפוס תלול או אפילו מתון מגיעה הירידה שתהיה קשה לא פחות. חובה לשמור שוב על קצב אחיד, הגלישה תאפשר לשחרר מתח בשרירי הרגליים.

רכיבה על אופניי גיר מקובע ניתן לראות כיום בעיקר במסלולים תחרותיים או בכביש,שם השאיפה לשיפור היא תמידית, אך בשקט בשקט מתפתחת קטגוריית הרכיבה עם גיר קבוע בשטח, אומנם קומץ של רוכבים משוגעים לדבר אך אף פעם אין לדעת.

מניסיונות אישיים בודדים אוכל לומר שרכיבה  עם גיר קבוע קשה במיוחד אך מאתגרת ביותר, אין ספק שהטענה לשיפור הכושר היא ודאית אך איני יכול לומר איך יגיב הגוף בעתיד לנוכח המאמץ הרב המושקע בזמן הרכיבה, אצטרך לחכות עד שיעברו הכאבים בשרירי התפוסים
Articles FixedGear - גיר מקובע